SPORUN ADRESİ
Reklam
 Erkan Sevinç

Erkan Sevinç

PAZAR SOHBETİ

SPORUN ADRESİ

10 Mart 2018 - 23:46

“İnsanın bedensel ve düşünsel yeteneklerini bir bütün olarak dengeli ve sağlıklı bir biçimde geliştirmek amacıyla yarışma tarzında yapılan eylemlere "spor"diyoruz.

Sporda amaç insandır.

Şampiyonlar yetiştirmek, madalyalar kazanmak, rekorlar kırmak değil. Bütün bunlar "spor"amacına uygun yapıldığında ortaya çıkacak yan ürünlerdir.

Spor bir şampiyonluk olayı değil insana özgü bir yaşama olayıdır, bir kültür olayıdır.

Ruhun ve bedenin sağlık ve estetik düzeydeki dengesinin aranışı aynı deneye dayanır” diyor başyazarımız Okan Yüksel..

Ege’de bir spor dergisinin eksikliğini hissederek yola koyulduk.Kentin önemli spor yazarları,spor adamları hiçbir karşılık beklemeden destek verdiler.

Ve “Spor Life”ortaya çıktı. Yayın yönetmenliğini üstlendiğim dergi iki ayda bir yayınlanacak.İlk sayısı önümüzdeki hafta satış noktalarında raflarda olacak dergimiz dopdolu..

Okan Yüksel yanısıra Bahri Okumuş ,Bahri Vreskala,Şaban Acarbay,Hasan Ceylan,Yaşar Eyice,Erol Hülagü gibi spor adamlarının köşe yazıları dergide yer alıyor.Sağolsun İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Misket Dikmen yazdıkları ile bize güç verdi.Röportajlarda Küçük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve  Lotus Anneliğe Yolculuk Okulu Kurucusu Gözde Çavuş var.

Karşıyaka Belediyesi Spor Kulübü’nün başarıdan başarıya koşan sporcuları da dergide yer alıyor. Efsane olan Altınordu’yu Atilla Köprülüoğlu ,Mart 2018 sayımızın kapağını süsleyen Kırçiçeği Bodrum Bayan Basket Takımı’nın öyküsünü Alp Arbak ve Esti (Ege Su Sporları ve Tenis İhtisas Kulübü)yi Hüseyin Egeli yazdı.Daha burada sayamadığım sporun birçok dalında önemli yazılar dergide yeralıyor.

Spor Life’ın ilk sayısının dosya konusu ise Fitness&Spa.48 sayfalık derginin 10 sayfasını dosya bölümü oluşturuyor. Dergiyi ücretsiz olarak “dergilik”ten okuyabilecek,sosyal medya hesaplarından güncel gelişmeleri takip edebileceksiniz.

Şimdi sevgili Nevzat Dönmez “Hocam bu hafta çok reklam kokan bir yazı yazmışsın.Faturanı gönderiyorum” der mi?

Der vallahi..

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar