Paris'te son tango
Yalçın Kocabıyık

Yalçın Kocabıyık

Ne yapmalı?

Paris'te son tango

15 Kasım 2015 - 18:19

Önce Paris Katliamını şiddetle ve nefretle kınıyorum.Hepimiz kınıyoruz.Çünkü Terörün dini dili mezhebi olmaz. 

Çünkü masum sivil insanlar öldürüldü.

Terörü kınayalım da yalnızca kınamakla terörü bitiremeyiz.

Gerçekleri bilmemiz ve konuşmamız gerekir. Fransız düşünür Victor Hugo, 150 Yıl önce ''Paris'te bir adam öldürülürse bu bir cinayettir. Doğuda 50 bin insan boğazlansa bizim için bu sadece bir meseledir' 'demiş.

Fransa yıllarca bu sömürgeci politikalarıyla doğudaki insanların katledilmesine seyirci kaldı. Hatta çoğu  zamanda destekledi.

Örneğin 42 Türk parlamenterimizi şehit eden Ermeni terör örgütü ASALA'yı hep destekledi. Ne zaman Paris hava alanında bomba patlattı. Ucu kendilerine değdi. Avrupa ile bir olup Asala'yı durdurdular.                                                       Irak'taki yaşananları  Suriye'de devam edenleri  Afganistan'daki katliamları unutmadık.

Terör örgütü PYD'nin liderini kendi konutunda ağırlayıp başka bir terör örgütüne karşı silahlandırdığını  40 bin kişinin katili  PKK örgütüne hamilik yapan akıl hocalığı yapan  yakalama kararı olan teröristleri koruyan ikamet ve çalışma izni veren siyasi idari bürolar açmasına yol veren,  propaganda ve maddi destek sağlayan Fransa değil miydi.

1. Dünya Savaşı'nda Maraş'ı Gaziantep'i işgal  ettiklerini Cezayir'de yüzbinlerce  müslümanı öldürdüklerini,  her yıl soykrımı deyip Ermenileri  Türkiye ye karşı kışkırttıklarını unutmadık.

Daha dün Fransız Ulusal Parlamentosu'nda başına 4 milyon TL. ödül verilen PKK'nın  Avrupa Lideri Zübeyir Aydar'ı alkışlayan, İsrail Gazze'yi bombalarken,  

Esed 300 bin Suriyeliyi katlederken,

Sisi Mısır'da binlerce insanı  yok ederken,

Myanmar'da her gün müslümanlar öldürülürken seyirci kalan  Fransa değil miydi.                                                                     Afrika ve Ortadoğu'da aç gözlü emperyalist politikaları yüzünden milyonlarca insanın ölümüne sürgün edilmesine aç kalmasına ülkeler işgal edilirken milyonlarca vatansızın oraya buraya savrulmasına daha çok silah satıp halkların üzerine bomba yağdırılıp  savaş çıkmasına duyarsız kalan Fransa değil miydi.

Sömürü düzeni devam etsin diye çıkarları uğruna teröre göz yumarsanız ne kadar güçlü  devlet olursanız olun terör sizi bir gün gelir vurur.

Yaşanan terör olaylarında emperyalist ülkelerin sorumluluğu vardır.

Bu ateş üzerine toplanan dünyanın en zengin ülkeleri ve milyar dolarlık patronlar baş başa vermeli maddi çıkarlarını bu kez bir kenara bırakıp dünyanın baş belası terörün bitirilmesi için işbirliği  yapmalıdır.

Terör Paris'te son tango olsun.

Son Yazılar