En İYİ CHP'li
Nevzat Dönmez

Nevzat Dönmez

En İYİ CHP'li

22 Nisan 2018 - 19:25 - Güncelleme: 22 Nisan 2018 - 22:34

Tacettin Bayır CHP'lidir..
Hem de bazılarının aklının alamayacağı kadar CHP'li.
Partide, tırnaklarıyla bir yere gelmenin öznesi aranıyorsa tam da kendisidir.
Bu partide yeri geldi duvarlara afiş astı...
Zamanı geldi İl başkanlığı yaptı.
Önseçimden çıkıp milletvekili oldu.
Onu yakından tanıyan biri olarak biliyorum ki, ne milletvekilliğine ne de oradan gelecek maaşa ihtiyacı vardı.
Yanıltmadı beni.
Seçildiktten sonra milletvekili maaşına hiç dokunmadan bunu ihtiyacı olan öğrencilere "Kır Çiçekleri Bursu" ile dağıtmaya başladı.
Onlarca öğrenci eğitim yapma imkanına kavuştu.
Adaletsizliklere hiç sessiz kalmadı.
Kim yaparsa yapsın, yanlışa "yanlış" demekten hiç çekinmedi.
Parti içinde ve İzmir örgütünde bu özellikleri ile yıldız gibi parladı.
Örgüt biliyordu ki, Tacettin Bayır şahsi çıkarları için değil, ülkesinin, seçildiği kentin ve partisinin çıkarlarını en önde tutar.
Bu yüzden onun uyarıları çok etkili oldu.
CHP'liliği tartışılmaz Tacettin Bayır, önceki gün hayatının en önemli kararını verdi.
Çok sevdiği, gençliğini, ömrünü verdiği partisinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İYİ Parti'ye seçime girmenin yolunu açan bu kararına ilk elini kaldıran o oldu.
Biliyordu ki, CHP'li olmak sadece parti içinde olmak demek değildir.
Biliyordu ki nereye giderse gitsin onun CHP'liliği hiç tartışılmayacaktır.
Her zaman yaptığı gibi yine inandığı bir dava uğruna, gerçek bir partilinin yapması gerekeni yaptı, ömrünü verdiği partisinden istifa ederek İYİ Partiye geçti.
O artık CHP'li değil.
O Türkiye'ye maloldu.

İzmirliler de, CHP İzmir örgütü de  Tacettin Bayır'la ne kadar gurur duysa az.
Birileri bana demokrasi gönüllüsü Tacettin Bayır'ı tarif et diye sorarsa vereceğim yanıt hazır:
"En İYİ CHP'li..."

 

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • oguzuyan@gmail.com
  2 yıl önce
  Sayın Nevzat Dönmez'e tamamıyla katılıyorum. Ancak izninizle bir ekleme yapma gereği duyuyorum Sayın vekilimiz Tacettin Bayır, bu son eyleminden önce de (bana göre) CHP de en çalışkan, en özverili, en iyi vekil idi. 24 Haziran da "makus" talihi değişecek ise ülkemin, burada en büyük katkısı olanlardan biri, belki de her zaman gösterdiği özveri ile, birincisi Sayın Tacettin Bayır dır. Onun CHP liliğini sorgulamayı düşünebilecek kimse olur ise, önce kendisini sorgulamalıdır. Kutluyor, kutluyor, kutluyorum ümitlerimizi yeşerttikleri için. Kemalist Devrimin fedailerini saygı ile selamlıyorum. Sayın Dönmez, önceki yorumumda *** işareti içeren bir kelime yer almaktadır. Bir yanlış anlamaya yol açmamak için düzeltilmiş olan bu yorumumu yayınalayıp, öncekini silmeniz için gereğini bilginize sunarım. Teşekkür ederim. Oğuz bey dikkatiniz için ben teşekkür ediyorum. Yorumlarda hakaret olmasın diye bilgisayar otomatikman bazi kelimeleri sansürlüyor. Örneğin "LAN" sözcüğü otomatikman engelleniyor ve sözcüğün içinde olduğu kelimeye görünün o yıldızlar konuyor. Sizin yazınızda herhangi bir sorun yok. Teşekkürler..
 • G.Sebnem Berberoglu
  2 yıl önce
  Tacettin beyve arkadaslari birer vatandeverdirler .Her daim oyle anilacaklar
 • İhsan seyhan
  2 yıl önce
  Aynen katılıyorum Nevzat\'ım! O bu yazıyı haketti. 25 senedir birlikteyiz. O öz chp.lidir. söz konusu vatansa gerisi teferruattır.
 • Oğuz UYAN
  2 yıl önce
  Sayın Nevzat Dönmez\'e tamamıyla katılıyorum. Ancak izninizle bir ekleme yapma gereği duyuyorum Sayın vekilimiz Tacettin Bayır, bu son eyleminden önce de (bana göre) CHP de en çalışkan, en özverili, en iyi vekil idi. 24 Haziran da \"makus\" talihi değişecek ise ülkemin, burada en büyük katkısı o***lardan biri, belki de her zaman gösterdiği özveri ile, birincisi Sayın Tacettin Bayır dır. Onun CHP liliğini sorgulamayı düşünebilecek kimse olur ise, önce kendisini sorgulamalıdır. Kutluyor, kutluyor, kutluyorum ümitlerimizi yeşerttikleri için. Kemalist Devrimin fedailerini saygı ile selamlıyorum.
 • kurtyılmaz
  2 yıl önce
  Tacettin beyi il başkanlığından tanırım.severim iyi ve doğru bir insandır.bu yaptığı hareket içinde onu tebrik ederim.ülkenin geleceği açısından yapılması gerekliydi.
 • L Fuat DEMİRAĞ.
  2 yıl önce
  Sayın Dönmez gerek tesbitlerinize gerekse yorumlarınıza aynen katılıyorum. Sayın Bayır\'ı çok iyi tanımışsınız.Teşekkürler.Eleştiriler kadar takdirlerinize de çok önemli yaşamda.
 • Mesut Ak
  2 yıl önce
  Evet, bizce de cefakâr, vefakâr, yurtsever, en iyi CHP’li. Kutluyorum.

Son Yazılar