BAŞKAN AZİZ, İNCE'YE NE YANIT VERECEK!
Nevzat Dönmez

Nevzat Dönmez

BAŞKAN AZİZ, İNCE'YE NE YANIT VERECEK!

25 Haziran 2018 - 01:42 - Güncelleme: 25 Haziran 2018 - 02:03

Seçim yapılmış, AK Partililer galibiyeti kutluyor sokaklarda..
Cumhurbaşkanı televizyona çıkıyor, seçimi kazandıklarını açıklayıp, gösterdikleri güven için halka teşekkür ediyor.
Peki bu arada CHP ne yapıyor?
CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, basının karşısına çıkıp, sandıkların yarıdan fazlasının açılmadığını, kendi ellerindeki verilere göre başabaş olduklarını seçimin ikinci tura kaldığını açıklıyor..
Öyle bir kaos ki yaratılan.
Kazandığı için sevinen de, 
Kaybettiği için üzülen de şaşırıyor. 
Kim doğruyu söylüyor?
AK Parti, CHP'nin iddia ettiği gibi gerçekten "algı" yaratmak için mi bunları yapıyor?
Herkes birbirine bunu sorarken, 
CHP adayı Muharrem İnce, Fox TV'ye, mağlubiyeti kabul ettiğini belirten bir mesaj atıyor (Tabi ki, Muharrem İnce, bu açıklamayı neden mesajla yaptığını, kendisinden açıklama bekleyen seçmenine neden doğrudan söylemediğinin hesabını verecektir..)

Bu mesajdan yola çıkıldığında, İnce'ye göre AK Parti'nin seçimle ilgili yaptığı açıklamalar doğru.
Peki, AK Parti doğruyu söylemişse,  CHP Sözcüsü Bülent Tezcan hangi akla hizmet ederek, televizyonlarda seçimin ikinci tura kaldığını açıklayabiliyor.
Nedir amaç..
Kaos yaratıp, insanları ayaklandırmak mı?
Ortada bir mağlubiyet varsa bunu ne kadar gizleyebilirsin.
Ya da bunu açıklamayı bir kaç saat ertelemek bir partiye ne kazandırır.
CHP, bu tutumuyla sadece seçimi kaybetmekle kalmadı, kendisine inanıp oy verenlerin güvenini de kaybetti.
Muharrem İnce'nin seçimi kaybettiğini kabul eden mesajından sonra Bülent Tezcan'ın  tekrar kameraların önüne geçip, kem küm ederek, kendilerine gelen verileri tekrar değerlendirip daha sonra açıklama yapacağını söylemesini tabi ki kimse ciddiye bile almadı.
Kazanmak güzeldir, fakat kaybetmek de onur kırıcı değildir.
Onur kırıcı olan, gerçekleri saklamak, hatta gerçekleri yalanlamaktır.
İktidar için iddia ettikleri "algı"yı kendi seçmenlerine uygulayan CHP'li yöneticiler sınıfta kalmış, kendi partililerinin bile güvenini yitirmiştir.
Partisinden yüzde 8 fazla oy alan ve herkese göre artık CHP'nin fiili Genel Başkanı olan  Muharrem İnce, bu olanların hesabını mutlaka sormalıdır.
Seçimin İzmir özeline gelince.
CHP, kalesi olarak gördüğü bu kentte, 2015 seçimlerinde yüzde 47 alırken, bu seçimde yüzde 42  oranında oy aldı.
İnce genel başkan olduğunda kendine ve örgütüne soracağı en önemli soruilardan biri de, "Kalemiz dediğimiz İzmir'de oylarımız nasıl yüzde 5 azaldı" olmalıdır.
İnanın bu soruya, belediye  başkanlığı yapacağı yerde, partiyi dizayn etmeye soyunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ne yanıt vereceğini ben de çok merak ediyorum...
Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sibel Sevgener
  2 yıl önce
  Biraz sorgulamaya ihtiyaç yok mu? Biz sandıklara neden sahip çıkıyoruz? Hileli oy kullanilmasin diye değil mi? Sandık sayım tutanaklarindan ıslak imzalı bir nushayi niye alıyoruz? Partimizin ilçe örgütüne vermek için değil mi? Ilçe örgütümüz il örgütümüz bu ıslak imzalı nushalari elektronik sistem üzerinden Partimizin Genel Merkezine bildirmesi için değil mi? Genelmerkez islak imzalı nüshalardan Yüksek Seçim Kuruluna paralel bir kayıt tutmuyorsa, partililerimiz neden yukardan beri sorguladigim işleri yapıyor? CHP bir kayıt sistemi gelistirmemisse biz neden halkın ve parti görevlilerinin duyarlı olmasını istiyoruz? Yüksek Seçim Kuruluna kayıtlarına sistemine bu kadar guveniyorsak neden bağırarak yirtiyoruz bir yerlerimizi? Devletten yıllardır seçim yardımı icin milyonlarca para alan o "muhterem" parti yöneticilerimiz bir sistem kurmamislarsa neden çıkıp tv lerde surda sandık görevlisi eksiğimiz var Urfa'ya 2 kişi bulun diye kaidelerinin merkezini yırtarak bağırıyorlardı? Şimdi; ellerinde hiçbir denetim mekanizması ya da sistemi olmayan, kurmayan, yıllardır ihtiyaç duymayan sorumlularla ilgili "çok önemli" adamlarmis gibi ciddiye alıp komplo teorileri üretmek akla ziyan bir durum. Aylardır yıllardır Yüksek Secim Kurulu uyelerini "cete"likle sucluyacaksin sonra gidip kapisinda "dogru" kayit dileneceksin . Hadi canım sende! Oysa bu kayıtları parti tutsaydi çıkar halka; efendim henüz tüm tutanaklar sistemimize girmedi, biz yorum yapamayız kayıtlarımiz tamamlanana kadar halkımızın sakin olmasını talep ediyoruz diyemezler miydi? Çünkü o büyük büyük saydığımız adamların tümü halkı yeri geldiğinde sakinleştirmek yeri geldiğinde kışkırtmak gibi bir islevle o makamlara oturuyorlar. Zavallı partililer de bu "aslanlarin" kağıttan olduklarını bir türlü gururlarını yedirip kabul edemiyorlar. Sonra da; "gece ne oldu" saat 11 den beri falancayi gören var mi, "derin devlet" mutlaka birşey yaptığını düşünüp, "komplo teorileri" üreten, saf, inançlı, kişilerden medet ummaktan bitap düşmüş çaresiz halkım.
 • Ahmet sani
  2 yıl önce
  Aziz beyden kurtarılmalı izmir

Son Yazılar