İzmir, CHP Genel Merkezi ve yerel seçim siyaseti
Necati Yıldız

Necati Yıldız

İzmir bakışı

İzmir, CHP Genel Merkezi ve yerel seçim siyaseti

23 Eylül 2016 - 13:22

YEREL SEÇİM ZİLLERİ KİMLER İÇİN ÇALIYOR ?..

AK Parti, bir yandan bünyesini sarmış olan Feto virüslerinden kurtulmak,diğer yandan da iktidarın kaynağı haline dönüşmüş Cumhurbaşkanlığı seçimini başka seçimlere denk getirmemek için hamle üstüne hamle geliştiriyor.
AKP'nin doğal müttefiki haline dönüşmüş MHP, önüne ne konsa kabul etmeye hazır durumda.

Yeter ki Bahçeli ve arkadaşları partideki konumlarını muhafaza etsinler.

İktidar alternatifi olarak geriye bir tek CHP kalıyor.
CHP üst yönetimleri ise tümüyle iktidarın kontrolüne geçmiş olan medya'yı kamuoyunun nabzını elinde tutan aygıtlarmış yanılgısı içinde.
CHP, elindeki en büyük imkan olan siyaseti tabana yayma bunun için de çok sayıda yüreği ile partili unsurları değerlendirme yerine, TV mesajları ile netice alacağı yanılgısını devam ettirmekte.
Geçmişte AKP için sıçrama tahtası işlevini gören yerel yönetimler de bir kaç istisnası hariç çoğu CHP'li Belediye başkanı kendi iktidarını garantiye alma derdinde.
CHP açısından Türkiye'deki en büyük kamusal erk olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin siyaset tarzı ise "siyaset bilimi öğrencileri için tez konusu olacak kadar ironik."
Bu ahval ve şerait içerisinde kimine göre Nisan 2017'de,kimine göre de Kasım 2017'de yapılacak erken yerel seçimlerde CHP'nin "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurlardan da olma ihtimali" hiç de az değildir.

Son Yazılar