"Buca"lı olmak
Dr. Sırrı Sorguç

Dr. Sırrı Sorguç

İzmir'e dair

"Buca"lı olmak

07 Aralık 2017 - 11:23

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Bucamızın tarihinde ve sosyal hayatında çok önemli bir yer tutar. Tabii ki benim hayatımda da çok önemli bir yeri var.

Ben 1991-92 yılında Şirinyer Çocuk Islahevi Tabipliği yaptıktan sonra 1993 yılında SSK Buca Eğitim Hastanesi (Hastanemizin eski adı ) "Üroloji" ihtisasına başladım.

O zamanlar Baştabip Zeki Karasu Bey'di. Sonra sevgili Hocam Ali Rıza Ayder Başhekim oldu.. Adam gibi adamlardı  her ikisi de.  Çok güzel, acı-tatlı günleri paylaştık Buca SSK ailesiyle,.

Buca SSK unutulmaz bir dönemdi. Kısıtlı imkanlarla çok yoğun bir tempoda çalışırdık ama mutluyduk. Çünkü bir camia,bir aileydik,birbirimize gönülden bağlıydık.

Hastanede doktor ile hizmetlinin eşit saygınlığı olduğu bir kültürümüz vardı, Sadece iş sırasında emir komuta zinciri uygulanırdı, Bir üstünün emrine kimse karşı gelmezdi,ama yan yana her sosyal etkinlikte eşitlik vardı.

Kimler geldi kimler geçti o dönemde. Kimisi hakkın rahmetine kavuştu ( Allah Mekanlarını Cennet Eylesin),kimisi emekli oldu. O zamanın gençleri bizler bile artık ellili yaşlardayız.

Daha sonra ben SSK İzmir Merkez Dispanseri'nde Üroloji Uzmanı olarak göreve başladım. Bir yıl sonra SSK Aliağa Hastanesi Başhekimi oldum,sonra SSK Merkez Dispanseri'nin Başhekimi oldum.

 Sonra 2005 yılında güzel Buca SSK Hastanemizle yine kavuştuk. O günden bu güne hastanemizin bir aşığı olarak Baştabip Yardımcısı görevimi sürdürüyorum.

İlk ekibimiz efsane lakabını hak eden bir ekipti; Op. Dr.Serdar Pedükcoşkun ağabey Başhekimimizdi, Op.Dr.Atıl Birol, Op. Dr. Bülent Suyuk,Op. Dr. Arif Ösün ,hastanemizin bir diğer duayeni Dr. Fikret Sümer ağabey, hepimiz omuz omuza göğüsledik sorunları.

Baştabip yardımcısı olarak göreve geldiğimden tam bir yıl sonra hastanemizde ekip çalışması meyvesini verdi ve uluslararası prestiji olan "Kalite" bayrağını göndere çektik. ( Ben görev yaptığım yukarıda saydığım üç sağlık tesisine bu bayrağı çektirdim, Bunu gururla söyleyebilirim.bu konunun uzmanıyım)  .

Yani kısacası Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde koca bir tarih yazıldı.

Buca doğumlu, Buca nüfusuna kayıtlı bir Bucalı olarak... Tüm Buca SSK ailesine, Bucalılara,Buca Seyfi Demirsoy'lulara sevgiler...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar