ATLAS SAĞLIK EĞİTİM VAKFI 2 YAŞINDA
Dr. Sırrı Sorguç

Dr. Sırrı Sorguç

İzmir'e dair

ATLAS SAĞLIK EĞİTİM VAKFI 2 YAŞINDA

10 Mayıs 2018 - 18:32

Kurucuları arasında yer aldığım, Yönetim kurulunda da görev aldığım 2 yaşını dolduran  Atlas Sağlık Eğitim Vakfı; İzmir'de gurur verici ve sıradışı işlere imza atıyor.

Şimdi bu vesileyle kurucu üyemiz  Uz. Dr.Selim Kesriklioğlu'nun 2 yıl önce kendi espirili uslubu ile duygularını kaleme aldığı ; Vakfımızın kuruluş öyküsünü sizlerle Paylaşmak istedim.

 Uz. Dr.Selim Kesriklioğlu: "Hemen hemen 20 yıl olmuştu mezun olalı. Ne telefon ne mektup, canciğer arkadaşlarımdan habersiz geçen yalnız sayılabilecek 20 yıl.. Derken PC'nin hayatımıza girişi , sosyal medya , facebook filan derken kavuştuk birbirimize.. Aradan geçen yıllarda edindiğimiz bir çok arkadaş bizi birbirimize unutturmamış, bilakis daha yakınlaşmıştık.. Hani derler ya bazen ayrılıklar muhabbeti artırır..

Önce bir grup kurdum facebook'ta, ve toplaştık oraya cemi cümle. 9 Eylül 1983 giriş mezunları.ve başka bir kaç grup hasbıhal ettik , resimler paylaştık, anılar tazeledik ve toplantı düzenledik. 21 yıl sonra yine beraberdik işte..Birer yıl arayla yeni toplantılar..herkes meslek ,makam sahibiydi artık ama en çok para Mehmet Günay' daydı....Her toplantıda daha fazla ortak bir şeyler yapma arzusu gittikçe büyüyordu kalbimizde ve beynimizde.. Birlikteliğimizde oluşacak bu gücü ülkemiz için , gençlerimiz için kullanabilme ihtimali gözlerimizde bir şimşek çaktırmıştı. Karar verdik 3-4 çekirdek arkadaş bir Vakıf kurmaya..

İsim babamız Semih Erinç oldu.. Koşturanımız Mustafa Apak, çelebimiz Sırrı Sorguç, can dostum Vedat, canım arkadaşlarım İlksen ve Emine.. Heyecanımız Özlem ve Kazım.. Mehmet Günay hep en çok harcayanımız oldu. Serhat ve Selda benim gibi uzaklardan ses verdiler..Sezin'in gözleri gülüyordu, Handan'ın heyecanını Trabzon'dan hissedebiliyordum.. Serim ve Sibel Ulusan Doğrusöz hep yanımızdaydı. Yıldız ve Ayşegül Kılınç da yanımızdaydı... Zeynep aklımızdı, Şöhret ve Meziyet kalbimiz..Uğur ev sahibimiz .. Serdar Özyalçından daha iyi bir yol arkadaşı olur muydu..Ve Neşe...Eski dostlar ı kimse ondan daha güzel söyleyemez... Luxemburg'tan Levent Buda canla başla ben varım dedi ya, sırtımız yere gelmezdi..Candan ,Taylan, Murat İzgeren,Yeşim, Selda Akbal, Mine, Derya Kolcular, Asuman.. Gönül Ateşsaçan bu hareketin içindeki herkese ücretsiz bakım yapacaktı ..Baştan beri bize İsveç'ten destek veren Levent Akyürek'i de unutmuyorum. Ve tabiiki ilk ve yaşamsal hukuksal desteğimizi aldığımız Ayberk Gündüz'ü..

Böyle içimiz kıpır kıpır ,vatan sevgimiz ülkemize borç ödeme aşkı gençlerimize destek olmaya, karar verdirdi bizi.. ATLAS ın yükü hepimizin yükü !..Atlas ömrümüzün anlamı..

Sonra...bütün bunları gerçekleştirirken..hayaller hakikate dönüşürken..

Sırrı' nın sesini duyduk :

'Arkadaşlar ,bir gün kendi üniversitemiz olur mu ? '      

Güzel İzmirimiz hep böyle İzmir'e ve Ülkesine gönül vermiş İnsanlarla dolu... Sevgiyle kalın...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar