KONAK-KARŞIYAKA HAVARAY


İzmir'in ulaşım sorunlarıyla ilgili daha önce  yazdığım makalelerimde Konak-Karşıyaka  git-gel kısa metro, eşzamanlı 3 yöne metro hattı, Tekno-otoparklar gibi çeşitli çözümler önermiştim.

Şimdi bu köşe yazımda da hem göze hitap edecek hem de İzmir turizmine de büyük katkısının olacağını düşündüğüm HAVARAY projesinden bahsedeceğim. ( Bu konuyu daha önce İzmirimizin efsane başkanlarından ,benim de sevgili ağabeyim Ahmet SARIŞIN sosyal medyada paylaşmıştı. )

Konak Meydanı'ndan ilk durağın olduğu HAVARAY, sırasıyla Fuar Möntrö kapısı (durak  fuarın içinde olabilir), Alsancak Tren Garı, Halkapınar İzban, Bayraklı gökdelen bölgesi, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir güzergahında olacak.

Havaray inşaatı diğer metro inşaatları gibi yapım süresinde trafik sorunu yaratmayacak.

Bittiğinde daha önce makalelerimde anlattığım ,Konak-Karşıyaka kısa metro da yapılırsa, bir de Sultan Alparslan Körfez geçiş projesi de bittiğinde tramvay, İzban, metro ,havaray hepsi birbirini destekler.

Ayrıca Havaray İzmir turizmini geliştirir ve şehrimize para da kazandırır.

İzmirimizin 30 yıllık ulaşım sorunu çözülür

İzmir on adım öne geçer.

Yine önceki yazılarımda belirttiğim gibi 10-15 yıl sonra güzel İzmirimiz Türkiye 'nin ikinci büyük şehri,Türkiye'nin yönünü belirleyen şehir olduğunda bütün bu yatırımlar bu misyonu sağlamanın itici gücü olacaktır.

Güzel İzmir, göreceksiniz Türkiye'yi kalkındıracak şehir olacak...  

Sevgiyle kalın...