Urlalılar ayaklandı


   URLA BELEDİYESİ YETKİLİLERİNİN VE MUHTARLARININ ''EVET'' OYLARIYLA KOMİSYONDAN GEÇEN VE BELEDİYE BAŞKANINCA İMZALANIP ÜST KURULDAN GEÇİRİLEN TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK EMLAK RAYİÇ BEDELİNE GÖRE ALINMASI PLANLANAN 2018-2021 EMLAK VERGİLERİ T.C MAHKEMELERİNCE  İPTAL EDİLECEK.

ÇÜNKÜ YÜKSEK DEĞER ARTIŞLARI NETİCESİNDE OLUŞAN FAHİŞ EMLAK VERGİSİNİ ÖĞRENEN URLALILAR AYAĞA KALKINCA, BELEDİYE BAŞKANI SİBEL UYAR KENDİNİ KURTARMAK İÇİN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR İLE BU VERGİLERİN HUKUKSUZ VE YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ YAPANLARIN DA SUÇLU OLDUĞUNU KABUL ETMİŞTİR.

NE DEMİŞ BAŞKAN UYAR, ''EMLAK VERGİ DEĞERLERİNİ TESPİT EDENLER, YASANIN EMRETTİĞİ GİBİ URLA'DAKİ DEĞERLERİN ASGARİ OLAN DEĞERİ ÜZERİNDEN DEĞİL,EN ÜST DÜZEY OLAN ALIM-SATIM RAYİÇ DEĞERLER DİKKATE ALINARAK TESPİT ETMİŞLERDİR.''

URLA'DA YAŞAYANLARIN HEPSİ GAYRİ MENKUL TİCARETİ YAPMADIKLARINA GÖRE,

URLA'DA ESKİ , KORUMA ALTINDAKİ EVLERDE OTURANLAR, EMEKLİLİLERİ, MEMURLAR, EMEKÇİLER, KÖYLÜLER VE TÜM VATANDAŞLARA ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK VE HUKUKSUZLUK YAPILDIĞINI ,

TARLALARI ARSA GİBİ DEĞERLENDİRİDİĞİNİ DE KABUL ETMİŞ OLDU.

BÖYLECE BELEDİYEYE KARŞI DAVA AÇACAKLARIN KARŞISINDA SAVUNULACAK HİÇ BİR ŞEY KALMAMIŞTIR.

URLA HALKI GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIĞA UĞRATILMIŞTIR.

BU AKIL ALMAZ DEĞER ARTIŞLARINDAN SONRA BİNA SAHİPLERİNİN DEĞER BEYANLARINDA DA AYNI ORANDA YÜKSELME OLACAKTIR. FAHİŞ EMLAK VERGİSİNİ ÖDEYENLER GELİR VERGİSİ, TAPU HARCI, RUHSAT HARCI VB. BİR ÇOK VERGİYİ DE ÇOK YÜKSEK DÜZEYDE ÖDEMEK ZORUNDA KALACAKTIR.

TAPUDAKİ ALIM-SATIM VERGİLERİ DE YÜKSELECEĞİNDEN, URLA'DA EMLAK ALIM-SATIM PİYASASI DURMA NOKTASINA GELECEK, İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DURMASINA SEBEP OLACAK,

DOLAYISIYLA ARZ TALEP DENGESİZLİĞİNDEN KİRALAR ANORMAL ORANDA ARTACAKTIR.

BELEDİYE BAŞKANLARI SEÇİMLERE YAKLAŞTIKÇA PARTİLERİNİ DE, ADAYSA KENDİLERİNİ DE DÜŞÜNEREK VATANDAŞLARLA KARŞI KARŞIYA GELMEMEK İÇİN EMLAK VERGİLERİNİ MAKUL VE ASGARİ ORANDA ÇIKMASI ÇİN UĞRAŞIRLAR.

KİMSEYİ DİNLEMEYEN KAFASINA GÖRE TAKILAN  BELEDİYE BAŞKANINA BUNU HATIRLATMAK VE DUR DEMEK  ONU  SEÇEN URLA HAKINA  KALDI.

48.000 MÜKELLEFTEN HER MAHALLEDE OTURAN BİR KİŞİNİN BELEDİYEYE DAVA AÇMASI İLE YOLA ÇIKACAĞIZ.

MECLİS ÜYELERİ BİRLİĞİMİZİN HUKUKÇULARI ÜCRETSİZ SİZLERE DANIŞMANLIK YAPACAKLARDIR.

İSTEYEN HERKESE AVUKATLIK ÜCRETİ ALMADAN DAVA AÇMASINA YARDIMCI OLACAKLARDIR.

31 TEMMUZ 2017 İTİRAZ İÇİN SON GÜN ADLİ TATİLE GELDİĞİNDEN, ADLİ TATİLİN BİTİMİNDEN İTİBAREN DAVA AÇACAKLARA 7 GÜN DAHA HAK TANINMIŞTIR.

YANİ 7 EYLÜL 2017 TARİHİNE KADARDAVA AÇABİLİRSİNİZ.

DANIŞTAY İÇTİHAT OLMUŞ KARARLARINDA İSE MÜKELLEFİN VERGİ TARHINA İLİŞKİN YAZININ KENDİSİNE TEBLİĞİ İLE TEBLİĞ YAPILMAMIŞSA ÖĞRENDİĞİ TARİH İLE İTİRAZ SÜRESİNİN BAŞLAYACAĞINI, 30 GÜN SÜRE İÇİNDE DAVA AÇABİLECEĞİNİ KABUL ETMİŞTİR.

YANİ YASALAR MAĞDUR EDİLMİŞ URLALILARIN YANINDADIR.

DAVA AÇACAKLAR MUHTARLIKLARDAN TAKTİR KOMİSYONU KARARINI ALARAK  VERGİ MAHKEMELERİNDE DAVACI OLABİLİRLER.

DAVALI URLA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İPTAL DAVASI AÇABİLİRLER.

DAVA KONUSU, URLA BELEDİYESİ 2018-2021 YILLARI İÇİN'ARSALARA AİT ASGARİ ÖLÇÜDE METRE KARE BİRİM DEĞER'' TESPİTİNE İLİŞKİN,......................TARİHLİ TAKTİR KOMİSYON KARARININ ÖNCELİKLE YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASI, YARGILAMA İCRASI TESPİT TALEBİ...
BANA GÖRE BU MAHKEMEDE SONUÇ URLA HALKININ LEHİNE SONUÇLANIR YANİ DAVANIN KAZANILMAMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

DAVALAR KAZANILDIĞINDA,  BELEDİYE ALEYHİNE VEKALET ÜCRETİ VE MAHKEME MASRAFLEARININ BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA ÖDENMESİNE HÜKMEDİLECEKTİR.

BU DA  KAMUYU ZARARA UĞRATMA SUÇLARIYLA CEZALANDIRILIP SORUMLULARA ZİMMET ÇIKARTILARAK BUNLARDAN TAHSİLİNE. KASTİ SUÇ FİİLİ TESPİT EDİLİRSE  AYRICA İDARİ CEZALARLA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMAYA KADAR GİDİLİR.

DEVAM EDECEĞİZ......